(044) 361-90-24, 274-99-80
+38 098 541-55-71
ru     ua

Майстер-клас з розпису імбирних пряників

Майстер-клас з гончарства
      Імбирний пряник - смаколик, який відомий ще з давнини і його традиційно виготовляють в багатьох країнах світах та проводять майстер-класи. До Європи він потрапив ще у Х столітті з вірменськими ченцями і, дуже скоро став популярним усюди. Це не лише прикраса до свята, а і їстівна ласощ. Якщо кулінарний рецепт і не надто складний, то для його прикрашання знадобиться уся Ваша уява і фантазія та деякі творчі здібності. Допомогти ж реалізувати Ваш задум та навчити деяким кулінарним хитрощам допоможуть наші досвідчені кондитери.
      Наші пряники (які стануть Вашими) ми виготовляємо виключно з натуральних продуктів без додавання штучних інгредієнтів. Це ж стосується і глазурі та прикрас, якими ми оздоблюємо наші смаколики.
      На майстер-класі Ви оволодієте декількома техніками прикрашення імбирних пряників та виготовите свої кулінарні шедеври. Ну... а якщо, якийсь вам не сподобається... його можна просто з'їсти...

      

Майстер-клас з розпису

Майстер-клас з розпису     Розпис – вид народно-декоративного мистецтва, який полягає у прикрашанні фарбами предметів ужитку або декоративних виробів. Має давнє коріння (наскельні малюнки кам?яної доби) на нашій землі і надзвичайно поширене в усіх куточках нашої держави. В ході історії сформувалась величезна кількість художніх технік нанесення візерунків та, відповідно до регіону, тематики сюжетів та кольорових уподобань майстрів, які відбивають регіональні традиції.

     На наших майстер класах з розпису ми зможемо оволодіти різноманітними техніками. Від найпростішої та найдавнішої – нанесення малюнку пальчиками, до складних, з використанням різних пензликів та пристроїв при цьому використовуючи традиційні сюжети та кольорову гамму.

Майстер-клас лялька-мотанка

Майстер-клас лялька-мотанка     Лялька-мотанка – виготовлення з різнокольорових клаптиків тканини та ниток ляльки, яка в українській традиції була не лише іграшкою для дитини, але ще і її оберегом (саме цим пояснюється відсутність облич в українських ляльок – замість них хрестики).

     На цьому майстер-класі ми навчимося виготовляти ляльку мотанку – від основи до закінченого виробу мистецтва. Це чи не єдиний вид народно-декоративного мистецтва, де початківець, під наглядом майстра, може виготовити доволі непростий виріб. Мотанка, залежно від мети з якою її виготовляють, може стати прикрасою, оберегом або чудовим подарунком.

Майстер-клас писанкарство

Майстер-клас писанкарство     Писанкарство – розпис яєць (курячих, гусячих…) сакральними й декоративними візерунками. В Україні ця традиція налічує не одну тисячу років. За археологічними даними практику розпису яєць використовували ще трипільці (5000 років тому!). Не зникла ця традиція й у часи Руси (найдавніша археологічна знахідка цього періоду датується ХІ століттям і була знайдена у нас на Подолі і зберігається в археологічному музеї). З давніх часів і до сьогодення саме писанка є візитівкою України (з прийняттям християнства писанку почали ототожнювати з християнською традицією, проте символи, якими вкривають яйця – ще дохристиянські).
 
     Під час майстер-класу з писанкарства ми долучимось до цього давнього мистецтва, дізнаємось про його історію, вивчимо різні техніки (найдавніша техніка – розпис власними пальчиками, вона ж більш підходить для найменших відвідувачів; техніка нанесення візерунка пензликами чи паличками…) І, звичайно ж, створимо свою власну писанку, яка стане не лише прикрасою чи оберегом а ще й чудовим подарунком. І не лише на Пасху!

Майстер-клас плетіння з бісеру

Майстер-клас плетіння з бісеру     Плетіння з бісеру – виготовлення пласких та обʼємних виробів (прикрас) з дрібненьких різнокольорових намистинок, які у певній послідовності нанизуються на волосінь чи мідний дріт. Цей вид народно-декоративного мистецтва на нашій землі не такий вже й старовинний, йому немає йще й 300 років. Проте наші майстри знані в усьому світі. Чого лише варті ікони або дерева чи квіти з бісеру.

     На нашому майстер-класі плетіння з бісеру ми виготовимо (залежно від віку відвідувачів) браслет, кольє, картинку, квіточку, деревце, метелика чи якусь тваринку… використовуючи весь спектр кольорів цього матеріалу.

Майстер-клас ліплення з глини

Майстер-клас ліплення з глини     Ліплення з глини – стародавнє ремесло, яке має неабиякі традиції в Україні. З давніх часів глина слугувала за будівельний матеріал і з неї виготовлялись ужиткові предмети (навіть перший посуд був ліпним, без застосування гончарного кола), обереги, іграшки, свистунці, статуетки міфічних та реальних персонажів, прикраси для оселі та обійстя… Сама ж глина в нашій традиції має сакральне значення, може саме тому підготовлений матеріал для ліплення (глина змішана з водою) – називають тістом.

     На нашому майстер-класі ліплення з глини ми навчимося працювати з цим чудовим матеріалом та виготовляти з нього красиві декоративні та ужиткові речі. На цьому майстер-класі нас обмежуватиме лише власна фантазія. Виготовлення виробів можна підгадати до якогось свята – Нового Року, Різдва, Пасхи, дня Св. Валентина, Івана Купала… Або надати свого життя міфічним, мультиплікаційним чи фольклорним персонажам; виліпити традиційних для України – козака з козачкою, хатку, свищик, півника, цапа…

Майстер-клас з гончарства

Майстер-клас з гончарства     Гончарство – виготовлення предметів ужитку симетричної форми, предметів побуту та прикрас. Друге за давністю (після ліплення) ремесло де застосовується найдавніший матеріал – глина. Гончарне коло на нашій землі використовується з давніх часів не одну тисячу років. Спочатку за його допомогою виготовляли довершені предмети ужитку а, згодом, коли їх почали прикрашати – вони стали витворами мистецтва.

     На нашому майстер-класі з гончарства, під керівництвом досвідченого майстра, ми навчимося виготовляти чашечки, тарілочки, глечики, вазочки… та прикрашати їх, щоб вони не лише виконували практичну функцію, а й прикрашали нашу оселю. Процес надзвичайно захоплюючий – коли шматок глини у Ваших руках буквально зростає – перетворюючись на витвір мистецтва. Нехай з першого разу вийде не зовсім охайно – протее це буде зроблено саме Вами.

Майстер-клас плетіння з соломи

Майстер-клас плетіння з соломи     Соломоплетіння або плетіння з соломи – теж один з найдавніших видів мистецтва, представлений в усьому світі де вирощуються злаки (навіть «кукурудзяна» культура індіанців Південної Америки не лишилася осторонь). На відміну від лозоплетіння – плетіння з соломи носить більш декоративний характер, адже вироби з соломи не такі стійкі до зовнішніх впливів, як з лози, і їм важче знайти практичне застосування (хоча брилі - солом’яні капелюхи – сьогодні теж в моді).

     На нашому майстер-класі плетіння з соломи ми навчимося виготовляти солом’яного коника чи метелика чи янгола чи дідуха чи квіточку… Все залежить від віку та побажань відвідувачів. Саме з соломи часто виготовляли традиційні для України обереги. Вироби з цього нехитрого матеріалу завжди були невідʼємним атрибутом різноманітних свят повʼязаних з народними традиціями.

Майстер-клас з лозоплетіння

Майстер-клас з лозоплетіння     Лозоплетіння або плетіння з вербової лози – один з найдавніших видів народних ремесел і найбільш поширений. Адже мало не в кожному куточку світу знайдеться рослина з довгими та гнучкими гілочками. З їх допомогою здавна виготовляли ужиткові речі та прикраси для оселі й обійстя. Сьогодні це ремесло переживає друге народження, адже тепер в моді все натуральне. Дуже популярні садові плетені меблі, кошики (з якими мало не кожен з нас, принаймні на Пасху, ходить до церкви), предмети інтерʼєру… Звичайно ж, для виготовлення подібних речей потрібне не одне заняття…

     На наших майстер-класах плетіння з лози ми почнемо з виготовлення нескладних, проте цікавих і в декоративному плані красивих речей. З того що під силу зробити кожному. За бажанням можемо виготовити вітрячок чи маленьку корзинку чи тиночок чи… Одним словом – все обмежується лише нашою фантазією.

Майстер-класи в Києві

Майстер-класи в Києві     Народні ремесла такі ж давні, як і сам людський рід. Вироби майстрів завжди найкращий сувенір або подарунок. А виготовлена на майстер-класах, своїми руками річ, згідно з народними традиціями – під наглядом майстрів, які успадкували це мистецтво від своїх предків – ще й оберег.

     Мало лишилося людей, які знаються на цьому і бережуть традиції предків. Ми не лише можемо влаштувати майстер-класи, а й познайомити з традиціями, обрядами і долучити Вас і Вашу родину до давніх українських традицій і Ви станете активним учасником і їх продовжувачем.